Müdürlük

  Enstitü Müdürü, Prof.Dr. Feyza ARICIOĞLU
 
   
  

Feyza Arıcıoğlu 18.09.1963 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olduktan sonra kariyerine İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalında Tıpta uzmanlık öğrencisi olarak başlamıştır. Aynı anabilim dalında yüksek lisansını (1988) ve doktorasını (1993) tamamladıktan sonra 1994 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başlamıştır. 1998 yılında doçent ve 2004 yılında Profesör olmuştur. Yurtdışında Cornell Üniversitesi Tıp Fakültesi Sinirbilim Anabilim Dalında (New York) konuk öğretim üyesi, Mississippi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında (Jackson) konuk ve kadrolu öğretim üyesi, Temple Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalında (Philapelphia) ve Max-Planck Enstitüsü Psikiyatri Bölümünde (Münih) konuk öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Temel araştırma alanı nöro ve psikofarmakoloji olan Prof. Arıcıoğlu Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Psikofarmakoloji Araştırma Birimi’nin kurucusudur. 2012-2015 yılları arasında Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanlığı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü yapmıştır. Bugünkü adıyla Clinical and Experimental Health Sciences eski adıyla Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Dergisi’nin (MÜSBED) kurucu editörü, Psychiatry and Clinical Psychopharmacology ve Psychiatry and Behavioral Sciences dergilerinin akademik editörüdür.Prof. Arıcıoğlu halen Avrupa Sağlıkta Doktora Standartları Teşkilatı (ORPHEUS) Türkiye Büyükelçisi, Uluslararası Nöropsikofarmakoloji Birliği (CINP) Eğitim Komisyonu Üyesi ve Yükseköğretim Kalite Kurulu Sağlıkta Lisansüstü Eğitim Kalite Çalışma Grubu üyesidir.

 

 Enstitü Müdür Yardımcısı, Doç.Dr. Özlem BİNGÖL ÖZAKPINAR

 

   
 

Özlem Bingöl Özakpınar 1979 yılında Erzurum’da doğmuştur. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Yüksek Lisans; 2010 yılında ise Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Biyokimya (ECZ) Anabilim Dalı Doktora programından mezun olmuştur. Doktora eğitimini tamamladıktan sonra 2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Florida International University, Cell Biology and Pharmacology departmanında doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmıştır. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak akademik kariyerine başlamış ve yine aynı anabilim dalında 2014 yılında Yardımcı Doçentliğe atanmıştır. 2017 yılında doçent ünvanı alan Özlem Bingöl Özakpınar’ın temel araştırma alanı kanser olmakla birlikte oksidatif stres, K vitaminine bağımlı-proteinler ve hematopoetik kök hücreler konularında da çalışmaları bulunmaktadır. 2014-2017 yılları arasında Eczacılık Fakültesi, Fakülte Kuruluğu Üyeliği yapmıştır. 2018 yılından itibaren aynı fakültenin Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir. Türk Biyokimya Derneği, Moleküler Kanser Araştırmaları Derneği (MOKAD), Türk Hematoloji Derneği, European Atherosclerosis Society (EAS), European and Mediterranean League Against Thrombotic Diseases (EMLTD) ve European Association for Cancer Research (EACR) üyelikleri bulunmaktadır. 

 
 Enstitü Müdür Yardımcısı, Doç.Dr. Saime BATIREL
 
RESİM-S.Batirel.jpg (666 KB)
 
 
Saime (Altınöz) Batırel, 1972 yılında Eskişehir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden tıp doktoru unvanını aldıktan sonra, 1997 yılında Marmara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde biyokimya doktorasını tamamladı. 2000-2001 yılları arasında Harvard Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Brigham and Women’s Hastanesi, İmmünopatoloji Laboratuvarında araştırmacı olarak çalıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü’nde 2002-2005 yılları arasında müdür yardımcısı, 2005-2009 yılları arasında müdür görevlerini yürüttü. 2007-2009 yıllarında Avrupa Uyuşturucu Karşıtı Şehirler Birliğinin Danışma Kurulu Üyeliği ve aynı dönemde Dünya Sağlık Örgütü, Sağlıklı Kentler Birliği, İstanbul ofisi koordinatörü görevlerinde bulundu. 2008-2010’da Beltur AŞ’de işyeri hekimi olarak çalıştı. 2002-2009 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültelerinde misafir öğretim üyeliği yaptı. 2011 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Biyokimya Anabilim dalına yardımcı doçent olarak atandı. 2012 yılında, Marmara Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Biyokimya Anabilim dalında öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. 2013 yılında Harvard Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi, Endokrinoloji Anabilim dalında araştırmacı doktor olarak görev aldı. 2018 yılında tıbbi biyokimya doçenti unvanını alan Saime Batırel, 2016 yılından beri Genetik ve Metabolik Hastalıklar Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde Müdür Yardımcısı görevini de sürdürmektedir. Saime Batırel’in Society for Free Radical Research (SFRR)-Europe, European Association for the Study of Diabetes (EASD), American Society for Nutrition (ASN), Türk Biyokimya Derneği ve Türk Proteomik Derneği’nde üyelikleri bulunmaktadır.

Bu sayfa Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından en son 29.12.2020 09:52:41 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM