Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Müdürlük

  Enstitü Müdürü, Prof.Dr. Feyza ARICIOĞLU
 
   
  

Feyza Arıcıoğlu 18.09.1963 İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olduktan sonra kariyerine İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalında Tıpta uzmanlık öğrencisi olarak başlamıştır. Aynı anabilim dalında yüksek lisansını (1988) ve doktorasını (1993) tamamladıktan sonra 1994 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başlamıştır. 1998 yılında doçent ve 2004 yılında Profesör olmuştur. Yurtdışında Cornell Üniversitesi Tıp Fakültesi Sinirbilim Anabilim Dalında (New York) konuk öğretim üyesi, Mississippi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında (Jackson) konuk ve kadrolu öğretim üyesi, Temple Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalında (Philapelphia) ve Max-Planck Enstitüsü Psikiyatri Bölümünde (Münih) konuk öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Temel araştırma alanı nöro ve psikofarmakoloji olan Prof. Arıcıoğlu Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Psikofarmakoloji Araştırma Birimi’nin kurucusudur. 2012-2015 yılları arasında Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanlığı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü yapmıştır. Bugünkü adıyla Clinical and Experimental Health Sciences eski adıyla Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Dergisi’nin (MÜSBED) kurucu editörüdür. Prof. Arıcıoğlu halen Avrupa Sağlıkta Doktora Standartları Teşkilatı (ORPHEUS) Türkiye Büyükelçisi, Uluslararası Nöropsikofarmakoloji Birliği (CINP) Eğitim Komisyonu Üyesi ve Psikofarmakoloji Derneği başkan yardımcısıdır.

 
  Enstitü Müdür Yardımcısı, Doç.Dr. Özlem BİNGÖL ÖZAKPINAR
 

   
 

Özlem Bingöl Özakpınar 1979 yılında Erzurum’da doğmuştur. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Yüksek Lisans; 2010 yılında ise Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Biyokimya (ECZ) Anabilim Dalı Doktora programından mezun olmuştur. Doktora eğitimini tamamladıktan sonra 2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Florida International University, Cell Biology and Pharmacology departmanında doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmıştır. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak akademik kariyerine başlamış ve yine aynı anabilim dalında 2014 yılında Yardımcı Doçentliğe atanmıştır. 2017 yılında doçent ünvanı alan Özlem Bingöl Özakpınar’ın temel araştırma alanı kanser olmakla birlikte oksidatif stres, K vitaminine bağımlı-proteinler ve hematopoetik kök hücreler konularında da çalışmaları bulunmaktadır. 2014-2017 yılları arasında Eczacılık Fakültesi, Fakülte Kuruluğu Üyeliği yapmıştır. 2018 yılından itibaren aynı fakültenin Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir. Türk Biyokimya Derneği, Moleküler Kanser Araştırmaları Derneği (MOKAD), Türk Hematoloji Derneği, European Atherosclerosis Society (EAS), European and Mediterranean League Against Thrombotic Diseases (EMLTD) ve European Association for Cancer Research (EACR) üyelikleri bulunmaktadır. 

 
  Enstitü Müdür Yardımcısı, Doç.Dr. İlkşan DEMİRBÜKEN
 

    
 

İlkşan DEMİRBÜKEN; 15.Mayıs.1981 İstanbul doğumludur. 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu'ndan lisans derecesi, 2003 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fizyoterapi ve Rehabilitasyon programından Bilim Uzmanlığı derecesi ve 2010 yılında aynı kurumdan Bilim Doktorası derecesini almıştır. Lisansütü eğitimleri kapsamında “Gender Spesific Strategies for Apaptation of Leg stiffness in Demanding Hopping Conditions” başlıklı Doktora ve “The effect of different hopping conditions on leg stiffness of men and women” başlıklı Bilim Uzmanlığı tezlerini, ikili anlaşmalar çerçevesinde Hollanda Maastricht Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hareket Bilimleri Departmanı’nda gerçekleştirmiştir. Türkiye Fizyoterapistler Derneği, Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği ve International Foot and Ankle Biomechanics Community üyesidir. 2012 yılında Marmara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde yardımcı doçent ünvanı almış ve 2017 yılından bu yana aynı bölümde Doçent ünvanı ile öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 2015 yılından itibaren Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. Yurtiçi ve Yurt dışında alanı ile ilgili çeşitli eğitimlere katılmıştır.

 

Bu sayfa Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından en son 18.02.2019 10:38:50 tarihinde güncellenmiştir.