Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Değişim Programları

 

Üniversitemizin 2016-2017 Erasmus+ Öğrenci Öğrenim Haraketliliği Başvuruları geçen yıl olduğu gibi bu yıl da internet üzerinden, 23 Şubat Salı - 04 Mart Cuma, 2016 tarihleri arasında online alınacaktır.  Programdan yararlanmak isteyen öğrencilerin ilgili tarih aralığında basvuru.marmara.edu.tr üzerinden BYS kullanıcı adları ve şifreleriyle sisteme giriş yaparak başvurmaları gerekmektedir.   Başvuru kriterlerine uygun olarak başvuran tüm öğrencilerin; Erasmus Yabancı Dil Sınavına girmeleri gerekmektedir;  

 Fransızca: 9 Mart Çarşamba

 Almanca: 10 Mart Perşembe

 İngilizce: 11 Mart Cuma  

 

 Erasmus İkili Anlaşmalar Listesi için Tıklayınız.  

 

Bu kapsamda ön-duyuru  Uluslararası Ofis web sayfasında yapılmış olup, Detaylı başvuru ilanı ve takvimi önümüzdeki günlerde yayınlanacak, sizlere bilgilendirme yapılacaktır. http://uluslararasi.marmara.edu.tr/notice/2016-2017-erasmus-ogrenci-ogrenim-hareketliligi-basvurulari-hakkinda-bilgilendirme/   Yabancı Dil Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, sınavdan başarılı olan öğrenciler güncel, imzalı anlaşmalar doğrultusunda geçen yıl olduğu gibi tercihlerini yapacak, ve Bölüm Koordinatörleri tarafından online olarak yerleştirmeleri tamamlanacaktır. Yerleştirmelerin güncel anlaşmalar ve kontenjanları doğrultusunda yapılması önem arz etmektedir.   Bu kapsamda öğrenci yerleştirmelerinde dikkate alınacak ikili anlaşma listesini genel itibariyle ekte paylaşmaktayız.   Fakülte ve bölümünüz anlaşmalarını kontrol ederek, eksik olduğunu düşündüğünüz , özellikle karşı kurumdan imzası eksik anlaşmalarla ilgili kısa sürede Birimimizle iletişime geçerek, koordineli olarak eksikliklerin tamamlanması hususunda gerekli işlemlerin yürütülmesini rica ederiz.    

 Saygılarımızla,

 Uluslararası Ofis Erasmus KoordinatörlüğüERASMUS PROGRAMI HAKKINDA BİLGİ  

Marmara Üniversitesi ERASMUS Programından yararlanma hakkına sahiptir. Bu kapsamda enstitümüz öğrencileri Avrupa Birliğine üye ülkelerden birinde bulunan alanlarıyla ilgili eğitim veren kurumlar ile anlaşma yapılması koşuluyla eğitimlerinin bir döneminde (1 veya 2 yarıyıl) söz konusu kurumlardan birinde eğitim alabilir. Bu bölümde öğrencilere bazı temel bilgileri aktarmak amaçlanmıştır. Öğrencilerimiz http://erasmus.marmara.edu.tr/adresinden veya ERASMUS komisyonu üyelerinden daha fazla bilgi alabilirler.


Doç. Dr. Özlem BİNGÖL ÖZAKPINAR (enstitü Koordinatörü)

Prof. Dr. Şule APİKOĞLU RABUŞ (Eczacılık Fakültesi)

Prof. Dr. Ümit ŞEHİRLİ (Tıp Fakültesi)

Doç. Dr. Korkut ULUCAN (Diş Hekimliği Fakültesi)

Doç.Dr. İlkşan DEMİRBÜKEN (Sağlık Bilimleri Fakültesi)

Doç.Dr. Ani AGOPYAN (Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu)

 

ERASMUS kapsamında anlaşmalı kurumlar (ikili anlaşmalar ) ve detaylı bilgi için tıklayınız. 

 

Bu sayfa Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından en son 17.09.2018 09:57:16 tarihinde güncellenmiştir.